Objednat se

Měření zraku

Měření zraku pro pohodlné vidění

Pohodlné vidění znamená lepší kvalitu života. Náš cíl je precizně změřit, zajistit snadný návyk na brýle, a aby jejich používání bylo přínosem.

U nás měření probíhá zcela individálně, rádi se přizpůsobíme vašim potřebám a proto je potřeba se k nám objednat. Termín, který zvolíte bude vyhrazen pouze pro Vás a maximálně ho využijeme. Kontaktujte nás a dejte nám šanci vám pomoci s vaším viděním!

Měříme i složité oční vady

Nebojíme se složitých případů. Pokud multifokální brýle nesedí, můžete se na nás obrátit. Naše zkušenosti a pečlivá měření umožňují vybrat správná skla i pro multifokální brýle, vysoké dioptrie nebo rozdílné dioptrie mezi oběma očima.

Pro naše kolegy i firmy provádíme analýzu příčin nepohodlí a obvykle přijdeme na to, kde je zakopaný pes. „Poctí mě, pokud kolegové v oboru za mnou pošlou svoje klienty. Největší radost mám, když si klient nasadí multifokální brýle a řekne – prima.“

Jakub Vrba

Jak probíhá měření zraku?

Nebojte se, že bychom vás uměřili. Máme hodně zkušeností a měření věnujeme tolik času, kolik je právě pro vás potřeba. Ve složitých případech raději vyšetření rozdělíme. Každý má jen určitou kapacitu pozornosti.

1. Důkladně probereme, co potřebujete

Společně se zaměříme na vaše potíže s viděním, provedeme základní oční anamnézu a projednáme vaše požadavky a očekávání.

2. Provedeme přístrojová měření

Provedeme tzv. objektivní refrakci pomocí přístroje, který nám orientačně ukáže vaši dioptrickou vadu.

3. Uděláme subjektivní měření

Po základním přístrojovém vyšetření, během něhož jsou měřeny dioptrické chyby oka, následuje subjektivní měření, kdy se spoléhá na spolupráci pacienta. Cílem je zjistit optimální korekci zraku, abyste byli schopni vidět co nejlépe a pohodlně.

4. Navrhneme vhodná skla

Na základě měření vybereme vhodnou brýlovou korekci, která bude vyhovovat jak technickým potřebám, tak estetické stránce. Zaměříme se na kvalitu, tloušťku, povrchovou úpravu a pevnost skla.

5. Bezpečně provedeme výběrem obrouček

Výběr obrubek je jednou z oblíbených částí našeho setkání. Všechny obruby, které máme v optice, si pečlivě vybíráme sami. Máme i takové, které nenajdete nikde jinde. Výběr vhodné obrubky závisí na tloušťce skel a velikosti dioptrií. Společně vybereme vhodný tvar, který vám bude sedět a v němž se budete cítit nejlépe.

6. Brýli anatomicky přizpůsobíme

Pro pohodlné vidění je klíčová správná úprava obrubek tak, aby perfektně seděly anatomicky. To zahrnuje úpravu stranic za ušima, zarovnání brýlového středu podle obočí a přizpůsobení obrubky podle tvaru hlavy klienta.

Pečlivě měříme multifokální brýle, dvojité vidění, vysoké dioptrie a cylindry i velmi rozdílné dioptrie mezi pravým a levým okem.

Multifokální brýle

Multifokální brýle jsou speciálně navržené pro lidi s potřebou korekce zraku jak na dálku, tak i na blízko. Během měření pečlivě vyhodnotíme vaše potřeby a zrakové požadavky, abychom vám přesně přizpůsobili multifokální brýle, které budou odpovídat vašemu životnímu stylu a estetickým preferencím.

Dvojité vidění

Dvojité videní neboli diplopie je zrakový problém, stav při kterém osoba vníma jednu scénu jako dvě oddělené obrazy, co může spůsobit vážne nepohodlí a omezit každodenní aktivity.

Diplopie může mít různe příčiny jako jsou svalové poruchy očí, infekce, poranění nebo neurologické problémy.

Našim cílem je dosažení jednoduchého a pohodlného videní pomoci korekce speciálními skly, prizmatickou korekcí. Pomáhají zmírnit dvojité videní tím, že lomí světlo aby došlo k posunutí obrazu a tak vznikal jeden obraz.

Vysoké dioptrie a cylindry

U korekce vysokých dioptrií a cylindru je důležitá přesnost měření. Každá čtvrtka nebo stupeň pootočení u cylindrů, může spůsobit velké rozdíly ve videní.

Velmi rozdílné dioptrie mezi pravým a levým okem

Rozdílné dioptrie mohou být výsledkem anizometropie – stav kdy jedno oko má odlišnou dioptrickou sílu než druhé. Při korekci je důležité určovat dioptrie pro každé oko zvlášť s citem a důrazem na pohodlí pacienta.